PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Salonowe minimum

Salonowe minimumTym razem znowu będzie o salonie, czyli miejscu, w którym domowy odpoczynek smakuje najlepiej. Nie zabraknie przytulności, ale względy praktyczne również nie zostaną pominięte. Od czego zatem zaczniemy? Od wygody.

Nie ulega wątpliwości, że poza walorami estetycznymi, zachęcającymi do wypoczynku, salon powinien także oferować warunki zapewniające komfort użytkowania - odpowiednio dobrane meble wypoczynkowe to podstawa. W zależności od metrażu i kształtu pomieszczenia, może to być zarówno narożnik, jak i sofa (lub sofy w liczbie mnogiej) w towarzystwie fotela. Wybierając meble wypoczynkowe do salonu, pamiętajmy, aby kierować się również liczbą domowników, a tym samym użytkowników – dla każdego powinno znaleźć się miejsce, choćby nawet miał to być niewielki puf.

Nie mniej istotne niż wygodne meble wypoczynkowe do salonu są również dobrze rozplanowane stoliki kawowe – tak, liczba mnoga nie jest tutaj przypadkowa. Jeden stolik kawowy nierzadko okazuje się być rozwiązaniem nie do końca wystarczającym, dlatego warto rozważyć opcję dodatkowego stolika bocznego zlokalizowanego przy jednym z końców sofy lub narożnika – może to być nawet niewielki, filigranowy taboret, dla którego miejsce znajdzie się dosłownie wszędzie.

Na koniec pozostaje tylko dopieścić wnętrze odpowiednim oświetleniem, przytulnym dywanem i nie mniej przytulnymi poduszkami dekoracyjnymi. I co? Nic nam więcej nie potrzeba, aby wypoczywać w domowym zaciszu.

PoprzedniaNastępna
Oglądasz

Salonowe minimum